SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirlik Misyonumuz

01

Sürdürülebilir Moda

Tasarım sürecinin ilk adımından ürünlerimizin müşterilerimizle buluşmasına kadar geçen tüm aşamalarda, çevreyi koruyoruz ve kullandığımız hammaddeleri bu doğrultuda seçiyoruz. “Hızlı moda” anlayışının beraberinde getirdiği zararı ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.
"Modayı Sürdür" Felsefesi
Sürdürülebilirlik bilinci ile üretilen tasarımlarla  modanın ve doğanın yarınını korumak için çıktığımız yolda, tüm moda dünyasını çevreye duyarlı üretime; müşterilerimizi de duyarlı ve bilinçli tüketime davet ediyoruz.
"Yaşanabilir Moda" Kavramı
Moda kavramının sadece en yeni ve en trend parçalardan ibaret olmadığını düşünüyoruz. Eski olarak nitelendirilen parçaları hammadde veya tamamlayıcı olarak değerlendirerek ve moda sektöründe de dönüşümü başlatarak, herkesi “yaşayabilir moda” algısını yerel ölçekte de sahiplenmeye çağırıyoruz.
Yaşanılabilir Bir Gelecek İçin Doğaya Saygı
Doğanın hakimi değil; onun bir parçasıyız. Yaşanabilir bir gelecek için, doğanın devamlılığını sağlamamız ve her bir öğesinin yaşam hakkına saygı duymamız gerektiğini savunuyoruz.
"Modayı Sürdür" Felsefesi
Sürdürülebilirlik bilinci ile üretilen tasarımlarla  modanın ve doğanın yarınını korumak için çıktığımız yolda, tüm moda dünyasını çevreye duyarlı üretime; müşterilerimizi de duyarlı ve bilinçli tüketime davet ediyoruz.
02

Etik Standartlarımız

Sürdürülebilir iş süreçlerimiz için etik standartlara sahibiz. Global ölçekte kabul gören uygulamalar ile çevreye duyarlı üretim yaparken, tüm çalışanlarımız için iş sağlığı ve güvenliği konusunda tüm önlemleri eksiksiz olarak uyguluyoruz.
Etik Üretim Standartlarımız
Tüm üretim süreçlerimizde global standartları uyguluyoruz. İş sağlığı ve güvenliği konusunda en geçerli sertifikalara sahip tesislerimiz, bağımsız iş sağlığı ve güvenliği kuruluşları tarafından düzenli olarak denetleniyor.
Kadın İstihdamının Güçlendirilmesi
İstihdam konusunda pozitif ayrımcılık politikasını benimsiyoruz. Kadınların üretime ve ekonomiye katılmasını destekliyoruz. Tesislerimizdeki toplam çalışan sayımızın yüzde 70’ini kadın çalışanlarımız oluşturuyor.
03

Ekosisteme Duyarlılığımız

İçinde yaşadığımız doğanın bir parçası olduğumuzun bilincindeyiz. Bu bilinç ile attığımız her adımda ekosistemimizi koruyoruz ve dünyamızın sağlıklı bir geleceği olması için çalışıyoruz.
Doğanın Devamlığını Sağlamak
Çevreyi korumak insanoğlunun sorumluluğunda. Biz de bu sorumluluk bilinciyle kendi üzerimize düşeni yapıyor ve üretim süreçlerimizden satışa kadar her adımda doğayla dost hammaddeler kullanıyoruz.
Bilinçli Tüketim
Geleceğinin korunması için tüketim alışkanlıklarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Bilinçli tüketim alışkanlıkları, markaların üretim süreçlerinde ihtiyaç duydukları enerji ve hammadde miktarını dengeleyeceğinden, doğaya verilen zararı da azaltacaktır.
Aldığını Geri Verme Felsefesi
Doğa kendini yenilese de hızla artan nüfus ve buna bağlı olarak artan tüketim talebi nedeniyle denge giderek bozuluyor. Dengeyi yeniden kurabilmek için kritik bir dönemdeyiz ve artık bu zamana kadar doğadan aldıklarımızı geri vermemiz gerekiyor. Geri dönüşüm ve enerji tasarrufu konularında üzerimize düşeni yapıyoruz; tüm iş ortaklarımız da bizimle aynı yaklaşıma sahip olmaları konusunda bilinçlendiriyoruz.
Kaynakları Doğru Kullanımı
Doğal kaynaklar sonsuz gibi gözükse de birçoğu maalesef kirlilik ve tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemler ile enerji ve hammadde kullanımı konusunda hem verimliliğimizi artırıyoruz hem de dünyanın geleceğine katkıda bulunuyoruz.
04

Kullandığımız Malzemeler

Tasarımlarımız için ilhamımızı doğadan alıyoruz, çevreye duyarlı, ekosistemin devamlılığını sağlayacak bileşenlere odaklanıyoruz. Sürdürülebilir yöntemlerle üretilen, saf malzemeler kullanıyoruz.
Sürdürülebilir Tasarımlar
Bir tasarımın rengi ve modeli kadar o tasarımının sürdürülebilirliği de bizim için hayati önem taşıyor. Doğru malzemeler ve kaliteli işçilik tasarımlarımızın sürdürülebilirliğini artırıyor. Müşterilerimizin koleksiyonlarımızı uzun yıllar boyunca ilk günkü kalitesiyle kullanabilmesi bizim için çok önemli, bu amaçla üretim süreçlerimizde bu koşulları sağlayacak malzemeler kullanıyoruz.
Doğaya Duyarlı ve Organik Malzemeler
Tüm ürünlerimizde doğaya duyarlı şekilde üretilen malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Hammaddelerimizin içeriklerini sürdürülebilir elyaflardan seçiyoruz, doğal ve organik malzemeler kullanıyoruz.
Sertifikalar
Global Organic Textile Standard (GOTS): Global ölçekte kabul gören organik tekstil standardı sertifikası olan GOTS, tüketiciye güvence vermek için çevresel ve sosyal olarak sorumlu üretim yoluyla, hammaddelerin hasadından etiketlenmelerine kadar tekstil ürünlerinin organikliğini garanti etmektedir.
FSC Sertifikası: Ağaçlardan elde edilen selüloz bazlı elyafların ve malzemelerin, bağımsız şekilde sürdürülebilir ve çevre dostu olarak değerlendirildiğini ve belirlendiğini tasdikler.
EcoVero: LENZING™ ECOVERO™ markalı viskonun sıradan bir hammaddeye kıyasla çok daha düşük çevresel etki yaratarak; geriye daha temiz bir hava ve su bıraktığını tasdik eder.
Recycled: Geri dönüştürülebilir malzemelerden elde edilen hammaddeler için kullanılır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.